Osim što izgledaju odlično, ove sudopere su lakše za održavanje od klasičnih. Ipak, nije ih moguće ugraditi na svaku radnu površinu.
Ukoliko za radnu ploču odaberete kvarc, kompakt, Kerrock ili Hi-Macs, dobijate mogućnost da sudoperu ugradite ispod ploče. Na taj način da izbegavate rubove po kojim najčešće ostaju tragovi prljavštine i koje je najteže očistiti.
Dakle, radna ploča u koju se može ugraditi podgradna sudopera mora biti od materijala koji celom svojom debljinom ne upija vodu. Zbog toga nije moguće koristiti običnu radnu ploču od iverice u kombinaciji sa ovim tipom sudopere.
Podgradna sudopera se može ugraditi jedino u radne ploče koje celom svojom debljinom ne upijaju vodu.
Na tržištu postoje razni tipovi podgradnih sudopera i razlikuju se u materijalu i veličini. Sudopere mogu biti od metala, granita ili keramike i mogu biti sa jednim ili dva korita.
Širine su uglavnom od 30 pa do 90 cm. Ove najmanje od 30 cm uglavnom se koriste kao dodatno korito uz neko veću sudoperu. Najčešće se koriste podgradne sudopere od 50 i 60 cm.
Slavina ide na radnu ploču
Za razliku od klasičnih ugradnih sudopera gde se slavina montira na sudoperu, ovde se slavina se postavlja na radnu ploču.
Sudopera se za ploču veže “žabicama”, to jest nosačima ili silikonisanjem.
Pravi izbor za sledeću kuhinju
Dakle, ako želite da vaša sledeća bude efektna i pritom želite da se lako održava, odaberite podgradne sudopere koje se mogu pronaći u brojnim prodavnicama širom Srbije.